Vodič za obitelj i rani razvoj

Podrška obitelji i ranom razvoju jedan je od prioriteta projekta Odjela gradske uprave za zdravstvo i socijalnu skrb Grada Rijeke "Rijeka Zdravi Grad", za naredno razdoblje 2019-2023.

U pripremne aktivnosti ulazi i izrada Vodiča za Obitelj i rani razvoj. Cilj je građanima grada Rijeke, prije svega roditeljima djece predškolske dobi (odnosno novoupisane djece u riječke vrtiće) pružiti informacije i odgovore na pitanja koje im ova osjetljiva životna faza donosi: razvojne faze, poticanje kreativnosti, govorni razvoj, važnost igre, što s darovitim djetetom, pravilna prehrana, higijena zubi, sport i rekreacija, tehnologija i dječji razvoj, roditeljstvo i roditeljske vještine i sl.

Nastavni zavod za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije okupio je veći broj stručnjaka iz našeg kraja koji su pripremili informativnu brošuru s edukativnim tekstovima i savjetima za rani razvoj.

Brošuru možete pronaći u Vašim vrtićima ili ovdje: