Upute roditeljima vezano uz boravak djece u vrtiću (od 1. rujna 2021.)

 • Kod kuće, prije dolaska u vrtić, izmjeriti temperaturu djeteta. U vrtić smije ući samo zdravo dijete. Ne dovoditi dijete u ustanovu ako dijete ima simptome zaraznih bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje) ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.  
 • Odrasla osoba koja dovodi/odvodi dijete ne smije imati  simptome zaraznih bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolju, proljev, povraćanje) izrečenu mjeru samoizolacije ili saznanje o zarazi s COVID-19.
 • Pri dolasku i odlasku iz vrtića, preporuča se da u pratnji djeteta bude jedna odrasla osoba iz istog kućanstva
 • Pri dovođenju djeteta odrasla osoba dovodi dijete do vrata vrtića gdje je predviđen ulaz za djecu odgojne skupine koju dijete polazi. Tamo dijete dočekuje odgajatelj. Pri dolasku po dijete odrasla osoba na istom mjestu dočekuje dijete koje dovodi odgajatelj.
 • Tijekom prvog tjedna rujna (prilagodbe djece) u skladu s propisanim mjerama, roditelj ili druga osoba u pratnji novoupisanog djeteta, dovodi dijete do garderobe pred prostorijom u kojoj dijete boravi. Roditelj ili druga osoba u pratnji djeteta ulazi u vrtić na način da nosi zaštitnu masku, održava razmak od najmanje 1,5 m u odnosu na sve druge osobe, dezinficira ruke na ulazu, na dezbarijeri dezinficira potplate te izbjegava zadržavanje i grupiranje u vrtiću/ustanovi.
 • Roditelj uz novoupisano dijete, prema prethodno dogovorenom rasporedu dolazaka s odgajateljem,  može u sobi dnevnog boravka djece, boraviti do 15 minuta. Prilikom boravka u sobi dnevnog boravka djece, roditelj nosi nazuvke i zaštitnu masku.
 • Roditelji mogu svaki dan donositi i odnositi u dječji vrtić ruksak s opremom.
 • Ukoliko se tijekom dana kod djeteta uoče simptomi bolesti, odgajatelj odvodi dijete u drugu prostoriju, a roditelja se odmah obavještava kako bi u što kraćem roku došao po dijete u vrtić.
 • U slučaju sumnje na COVID-19 kod djece ili članova kućanstva, roditelj ima obavezu telefonom obavijestiti, pedijatra te ustanovu (odgajatelje ili ravnatelja)
 • Za sve daljnje obavijesti molimo pratiti mrežne stranice DV Sušak.
 • Molimo, pročitati u cijelosti Upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, izdane 26. kolovoza 2021. godine. (Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2021./2022.) i Modeli i preporuke za rad u uvjetima povezanima s bolesti COVID-19 u pedagoškoj/školskoj godini 2021./2022., izdani od strane Ministarstva znanosti i obrzovanja, koje možete naći na mrežnim stranicama vrtića.

Važno je pridržavati se svih uputa, kako bi svoj djeci u vrtiću omogućili što sigurniju i bezbrižniju igru.