Sušak postigao zapažene rezultate na Olimpijadi dječjih vrtića!

U nedjelju 12.5.2019. u sportskoj dvorani Zamet održana je tradicionalna sportska manifestacija namijenjena predškolskoj djeci - Olimpijski festival dječjih vrtića Grada Rijeke. Pod motom "I ja ću biti olimpijac!" susreti se održavaju od 2001. godine, a djeci se žele prenijeti vrijednosti olimpijskog sporta – uvažavanje, izvrsnost i prijateljstvo. Susret je započeo svečanim mimohodom ekipa, dizanjem olimpijske zastave i paljenjem olimpijskog plamena. Na 18. susretu sudjelovalo je 480-oro djece, a Dječji vrtić Sušak predstavljale su tri ekipe. Djeca su se natjecala u disciplinama (zasebno dječaci i djevojčice): trčanje na 50m; bacanje loptice u dalj; skok u dalj; štafeta 4*25m; mali nogomet. Sva su djeca zdušno dala svoj doprinos i uživala u sudjelovanju. Takmičenje su pod budnim okom motrili roditelji te zdušnim navijanjem bodrili svoje najmlađe, a odgojiteljice su izvrsno pripremile djecu te ih pratile u aktivnostima tijekom čitavog dana. Susret je završen svečanim proglašenjem pobjednika. Djeca Dječjeg vrtića Sušak postigla su sjajne rezultate - ekipa Sušak III osvojila je prvo mjesto u ukupnom poretku, a ekipa Sušak I ukupno treće mjesto. U malom nogometu dječaci Sušaka III bili su zlatni, pokazavši iznimnu srčanost i spretnost. U štafeti 4*25 metara djevojčice su osvojile drugo, a dječaci treće mjesto. Briljirali smo i u skoku u dalj - Filip Mačinković Tancabel (Sušak III) i Anika Ribarić (Sušak I) osvojili su zlato, a Lena Car (Sušak II) broncu. Brončanim medaljama okitili su se i Niko Ćupić (Sušak III) u trčanju na 50 metara te Ivan Medić (Sušak I) u bacanju loptice u dalj. Od srca čestitamo svoj djeci na sudjelovanju, a našim vrhunskim olimpijcima poručujemo "budite ponosni na sebe!". Najuspješniji sudionici predstavljat će Grad Rijeku na županijskom susretu koji će se održati 18.5.2019. na Rabu.

članak u Novom listu