8.6.2020. - Upute roditeljima vezano uz boravak djece u vrtiću

UPUTE RODITELJIMA VEZANO UZ BORAVAK DJECE U VRTIĆU OD 8.6.2020.

(sukladno Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi i Izmjeni i dopuni uputa te dodatnim preporukama za dječje vrtiće i škole Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo od 5.6.2020.)

 

 • Kod kuće, prije dolaska u vrtić, izmjeriti temperaturu djeteta. U vrtić smije ući samo zdravo dijete. Ne dovoditi dijete u ustanovu ako ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.  
 • Odrasla osoba sa simptomima respiratornih bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), izrečenom mjerom samoizolacije ili zaraženia s COVID-19, ne smije dovoditi i odvoditi dijete iz vrtića
 • Dječji ruksak s potrebnom opremom (pidžama, rezervna odjeća) može se donositi svakodnevno
 • Preporuča se da u pratnji djeteta bude jedna odrasla osoba iz istog kućanstva koja pri dovođenju djeteta ulazi u prostor vrtića, dezinficira ruke i potplate, dovodi dijete do garderobe ispred sobe dnevnog boravka djece.
 • Odrasla osoba u pratnji djeteta ulazi u vrtić tako da održava razmak od najmanje 1,5 m u odnosu na sve druge osobe te nosi masku kada god je moguće.
 • Potrebno je izbjegavati zadržavanje i grupiranje u ustanovi.
 • Ukoliko se tijekom dana kod djeteta uoče simptomi bolesti, dijete odgajatelj odvodi u drugu prostoriju, a roditelja se odmah obavještava kako bi u što kraćem roku došao po dijete u vrtić.
 • U slučaju sumnje na COVID-19 kod djece ili članova kućanstva, roditelj ima obavezu hitno telefonom obavijestiti ravnatelja, pedijatra te nadležnog epidemiologa te ne dovoditi dijete u vrtić.
 • Za sve daljnje obavijesti molimo pratiti mrežne stranice DV Sušak.
 • Molimo, pročitati u cijelosti Upute HZJZ (Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. Do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi) i Izmjenu i dopunu uputa te dodatne preporuke za dječje vrtiće i škole koje možete naći na mrežnim stranicama vrtića.
 • Važno je pridržavati se svih uputa, kako bi svoj djeci u vrtiću omogućili što sigurniju i bezbrižniju igru.

 

U Rijeci, 8. lipnja 2020.