7.5.2020. - UPUTE RODITELJIMA ZA POLAZAK U VRTIĆ OD 11.5.2020.

Poštovani roditelji,

kao priprema za povratak u vrtić 11.5.2020. molimo pročitajte navedene upute.

Želimo Vama i Vašoj djeci dobar početak!

 

UPUTE RODITELJIMA VEZANO UZ BORAVAK DJECE U VRTIĆU, ZA PERIOD 11.5.2020.-22.5.2020.

(sukladno Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te Ministarstva znanosti i obrazovanja)

-Ove upute odnose se isključivo na roditelje djece prijavljene za boravak u ovom periodu-

 

 • Kod kuće, prije dolaska u vrtić, potrebno je izmjeriti temperaturu djeteta. U vrtić smije ući samo zdravo dijete. (Djeca koja imaju povišenu temperaturu, respiratorne simptome ili su pod rizikom izloženosti COVID-19, ostaju kod kuće.)
 • Pripremite i donesite djetetu pidžamu i jastučnicu, rezervnu odjeću te papuče. Nije dozvoljeno donositi igračke u vrtić. Petkom se donose čista pidžama i odjeća za idući tjedan, koja ostaje u vrtiću.
 • Prvi dan dolaska u vrtić, prije predaje djeteta odgajatelju, roditelj je dužan uručiti ispunjenu i potpisanu Izjavu (o korištenju usluga vrtića u navedenom periodu), koju može preuzeti sa web stranica ustanove ili popuniti pri prvom dolasku u vrtić.
 • Preporuča se pratnja djeteta uvijek iste odrasle osobe koja živi u kućanstvu s djetetom.
 • Roditelji su se dužni držati prethodno dogovorenog vremena dovođenja i odvođenja djeteta. Sva pravila odnose se i na odlazak djece kući.
 • Vrata dječjeg vrtića se zaključavaju, a otvaraju se samo u točno dogovoreno vrijeme kako bi odgajatelj preuzeo dijete. Ova mjera je važna kako bi se poštivala preporuka o izbjegavanju kontakta djece i djelatnika različitih odgojno-obrazovnih skupina.
 • Ispred ulaza u dječji vrtić držati razmak od 2m.
 • Roditelj ne smije ulaziti u prostor vrtića. Dijete će na ulazu preuzeti odgajatelj novoformirane odgojno-obrazovne skupine djeteta.
 • Nakon preuzimanja djeteta, odgajatelj i dijete na barijeri dezinficiraju potplate, odlaze u garderobu, peru ruke u toaletu te ulaze u sobu dnevnog boravka.
 • Prije odlaska kući, odgajatelj će izmjeriti temperaturu djetetu.
 • Ukoliko se tijekom dana kod djeteta uoče simptomi bolesti, dijete odgajatelj odvodi u drugu prostoriju, a roditelja se odmah obavještava kako bi u što kraćem roku došao po dijete u vrtić.
 • U slučaju sumnje na COVID-19 kod djece ili članova kućanstva, roditelj ima obavezu hitno telefonom obavijestiti ravnatelja, pedijatra te nadležnog epidemiologa.
 • Ukoliko je moguće, osigurajte djetetu postepenu prilagodbu na novu situaciju.
 • Preporučamo pripremite dijete za polazak u vrtić. Pojasnite mu kako će biti manje djece u skupini, kako će vjerojatno boraviti sa nekim novim prijateljima i odgajateljima te mu pružite emocionalnu potporu. Očekujte promjene u ponašanju i raspoloženju Vašega djeteta te budite strpljivi.
 • Za sve daljnje obavijesti molimo pratite mrežne stranice DV Sušak.
 • Molimo, držite se svih uputa, kako bi svoj djeci u vrtiću omogućili što sigurniju i bezbrižniju igru. Dječji vrtić osigurao je sve što je u tom smislu potrebno. Veselimo se povratku djece u naše vrtiće.