20.5.2020. - NOVE Upute za roditelje, polazak vrtića od 25.5.2020.

NAJNOVIJE UPUTE RODITELJIMA VEZANO UZ BORAVAK DJECE U VRTIĆU OD 25.5.2020.

(sukladno Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo od 20.5.2020.)

 

 • Kod kuće, prije dolaska u vrtić, izmjerite temperaturu djeteta. U vrtić smije ući samo zdravo dijete. Ne dovodite dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.  
 • Ne dolazite u pratnji djeteta ako imate simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako Vam je izrečena mjera samoizolacije ili ako imate saznanja da ste zaraženi s COVID-19.
 • Pripremite i donesite djetetu pidžamu i jastučnicu, rezervnu odjeću te papuče. Petkom se donose čista pidžama i odjeća za idući tjedan, koja ostaje u vrtiću (pripremite poseban ruksak).
 • Pri dolasku i odlasku iz vrtića, preporuča se da u pratnji djeteta bude jedna odrasla osoba iz istog kućanstva.
 • Ispred ulaza u dječji vrtić držite razmak od 1,5 m.
 • Pri dovođenju i odvođenju djetetu roditelj ne ulazi u prostor vrtića, već pozvoni te pričeka ispred ulaznih vrata vrtića do dolaska odgajatelja po dijete. Vrata dječjeg vrtića se zaključavaju. Ova mjera je važna kako bi se poštivala preporuka o smanjivanju kontakta djece, roditelja i djelatnika različitih odgojno-obrazovnih skupina.
 • Nakon preuzimanja djeteta, odgajatelj i dijete na barijeri dezinficiraju potplate, odlaze u garderobu, peru ruke u toaletu te ulaze u sobu dnevnog boravka.
 • Ukoliko se tijekom dana kod djeteta uoče simptomi bolesti, dijete odgajatelj odvodi u drugu prostoriju, a roditelja se odmah obavještava kako bi u što kraćem roku došao po dijete u vrtić.
 • U slučaju sumnje na COVID-19 kod djece ili članova kućanstva, roditelj ima obavezu hitno telefonom obavijestiti ravnatelja, pedijatra te nadležnog epidemiologa te ne dovoditi dijete u vrtić.
 • Ukoliko je moguće, osigurajte djetetu postepenu prilagodbu na novu situaciju. Pripremite dijete za polazak u vrtić te mu pružite emocionalnu potporu. Očekujte promjene u ponašanju i raspoloženju Vašega djeteta te budite strpljivi.
 • Za sve daljnje obavijesti molimo pratite mrežne stranice DV Sušak.
 • Molimo, pročitajte u cijelosti nove Upute HZJZ (Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. Do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koja imaju pomoćnika u nastavi), koje možete naći na mrežnim stranicama vrtića. Držite se svih uputa, kako bi svoj djeci u vrtiću omogućili što sigurniju i bezbrižniju igru. Dječji vrtić osigurao je sve što je u tom smislu potrebno. Veselimo se povratku djece u naše vrtiće.

 

U Rijeci, 20. svibnja 2020.