Vlakovi, potočići i vatrogasci (djeca vrtića Vežica)

Vlakovi, potočići i vatrogasci

I sve to u jednom prijepodnevu!

Pokušati ćemo vam opisati jedan od najuzbudljivijih dana djece iz Vrtića Vežica ove godine…

Morali smo svi doći u vrtić malo ranije jer nam je vlak po rasporedu kretao već u 8:20 sa stanice Sušak - Pećine do koje smo se prošetali. Za većinu je to bila prva vožnja vlakom! Samo smo se ukrcali, sjeli i -već smo bili u gradu, na glavnom željezničkom kolodvoru. U njegovoj blizini razgledavali smo silose i staru parnu lokomotivu. Šetnjom kroz Art-kvart “Benčić” došli smo do potoka koji se zove Potok, a nakon njega otišli pogledati predstavu o potočiću i zečiću u Gradsko kazalište lutaka. Bilo je tamo i puno snijega pa su čak i glumci obučeni u crno -postali bijeli i sve je bilo nekako čarobno!

No, pravo uzbuđenje tek je uslijedilo za vrijeme posjeta Javnoj vatrogasnoj postrojbi Grada Rijeke! Vatrogaskinja i vatrogasci pokazali su nam svoju opremu, spust, vježbu spašavanja s visine i vježbu preciznog usmjeravanja mlaza vode u čemu se okušalo i dvoje naših današnjih slavljenika rođendana. Na povratku vlakom sa glavnog kolodvora jedva smo im stigli otpjevati “Sretan rođendan!”. U vrtiću smo bili već u 12:30 gdje nas je čekao topli ručak kojeg smo s guštom smazali!

Vrtić: