Sv.Nikola u vrtiću Vežica

Djeca su se danima pripremala za dolazak Sv. Nikole kroz razne aktivosti, od onih najmlađih pa do najstarijih. Čitala su stihove, slušala priče i legende, crtala i slikala čizmice, Nikolu, Krampusa, izvodila pokuse, marljivo čistila papučice... Na dan Sv. Nikole vrtić je utonuo u svjetlosnu čaroliju ukrašen u božićnom duhu. Krampus ove godine nije došao. Umjesto njega su Djed Božićnak i Nikola (i roditelji) udružili svoje snage te djecu pod okriljem noći darovali didaktičkim materijalom koje će oplemeniti dječju igru. U papučice je stavio male, skromne poklone...Male poklone, jer djece je mnogo i svi moraju dobit nešto na dar, je tako?
 
 
DRAGA DJECO U VEŽICI,
 
SVETI NIKOLA I JA UDRUŽILI SMO SNAGE NAŠE
TE PROČITALI SVE ŽELJE VAŠE.
JAKO PUNO IH IMA
ALI MOŽEMO UDOVOLJITI SVIMA.
ODLUČILI SMO ON  I JA
DA VAM U VRTIĆU DARUJEMO POKLONA DVA.
ZA PRVI TREBAT ĆE VAM RUKE SPRETNE,
SLOŽITE IH I GLEDAT ĆEMO VAS U IGRI SRETNE. 
DOBROTU I IGRAČKE DIJELITE
PA KAD SE IZIGRATE SVOJU IGRAČKU S PRIJATELJIMA IZ DRUGIH SOBA ZAMIJENITE.
DRUGI, JEDNAKO VAŽAN,
SU SLASNE MANDARINE DA SVATKO OD VAS BUDE ZDRAV I SNAŽAN.
ALI I ZADATAK ZA VAS IMAMO
KREATIVNIM RADOVIMA VAŠIH RUKU DJELA 
NEKA SE KRASI BOŽIĆNA JELA.
 
SRETAN BOŽIĆ SVIMA
KOLIKO VAS IMA...
 
VAŠI DJED MRAZ I SVETI NIKOLA
Vrtić: