Svjetski dan plesa u Morčiću

Povodom Svjetskog dana plesa, sportsku skupinu Loptice posjetila je učenica 4 razreda Osnovne škole za klasicni balet i suvremeni ples pri Osnovnoj školi Vežica, Maria Ana Kraljić.

Tokom svojeg cijelojutarnjeg posjeta prezentirala je svoju koreografiju sa kojom je 2021. g. osvojila 1. nagradu na Državnom natjecanju Hrvatskog društva glazbenih i plesnih pedagoga.
Uz to demonstrirala je i osnovne baletne pozicije, te potaknula djecu da ih i sami probaju izvesti, uz odabranu glazbu potaknula iz na slobodu u plesnom izrazavanju stvarajuci tako svoju jedinstvenu koreografiju. 
Tom plesnom jutru pridruzila su se i djeca iz skupine Rainbows, te odgajatelji.  Zanimljivo je bilo sta su jednaki interes pokazale i djevojcice i djecaci , ozbiljno se trudivsi u izvedbi zadanih pozicija i pokreta.
Uz ples je uvijek zabavno!
Vrtić: