Sveti Nikola u Pčelicama

 
Sveti Nikola je u vrtiću "Pčelice" obilježen nizom veselih i zanimljivih aktivnosti za djecu. Najprije su u svojim sobama pronašli poklone koje im je Sveti Nikola donio prethodne noći. U nastavku jutra djecu su posjetili studenti Filozofskog fakulteta s voditeljicom gđom Sandrom u sklopu projekta "Putevima Frankopana" kojeg vodi Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka, pod pokroviteljstvom PGŽ-e.
Matea, Nataneael i Ivan djeci su ispričali dvije priče o Svetom Nikoli što im je omogućilo da uoče razliku između Svetog Nikole i Nikole Frankopana. Uslijedile su zanimljive likovne aktivnosti s određenim zadatkom, a nakon izvršenja svih zadataka djeca su kao nagradu dobila prigodne poklone PGŽ-e.
Djeca i odgajateljice su također za poklon dobili 8 slikovnica autora Velida Đekića na temu Frankopana koje će doprinijeti unapređenju i kvaliteti odgojno-obrazovnog rada te proširivati dječja znanja o Frankopanima i kulturnoj baštini našeg kraja.

 

 

Vrtić: