„Stara škola“ – nove navike

Nakon višednevnih priprema na vanjskom i u unutrašnjem prostoru vrtića, u ponedjeljak, 11.05, u našem su vrtiću započele s radom dvije male, ali značajne skupine (jaslice i vrtić). Nakon pauze, duže čak i od ljetnog odmora, očekivali smo težu prilagodbu, no naših 11 „veličanstvenih“ ugodno nas je iznenadilo svojom zrelošću, spremnošću na promjene i radošću zbog povratka! Zbog sposobnosti brzog prilagođavanja, djeca se zabavljaju jednakim žarom i sa znatno reduciranom količinom materijala od uobičajene. Na vanjskom prostoru djeca uočavaju i zanimljive promjene u našim cvijetnjacima i kamenjarima. Igre loptama i postojećim spravama napokon zamjenjuju dvomjesečnu tišinu i pustoš razdraganim dječjim smijehom i pokretom. Skromno smo započeli i upravo zbog toga se nadamo postupnom, a onda i potpunom povratku svih i svega na svoje mjesto. Do tada će produženo pranje ruku i povremeno nošenje maskica postati manje strašno i potpuno „normalno“.

Vrtić: