Spretnim korakom u oživljenu prošlost

22. svibnja uputili smo se autobusima na veliki, cjelodnevni izlet u repliciranu srednjovjekovnu drvenu utvrdu “Sanc. Michael” u Istri.

Proveli smo ondje 4, do u minutu iskorištena sata zahvaljujući izvrsnoj organiziranosti i stručnom vođenju domaćina. Prostor je u potpunosti prilagođen djeci i uspješno utječe na razvoj mašte, pokreta, a ne nedostaje ni novih znanja. Posebnu draž ovom mjestu daju domaće životinje koje tu žive: ovca, koza, kokice, kunići, magarac, poni i nekoliko kornjača -čančara. Kombinacijom praktičnih i zabavnih konstrukcija od uglavnom prirodnih materijala, postiže se potpuna tjelesna angažiranost djece tijekom čitavog boravka. U ugodnom ambijentu, pod krošnjama hrasta smo i ručali, odnosno smazali sve iz tanjura koliko je bilo fino! Zbog ugodnog umora, nije nam se niti povratak u Rijeku činio tako dugim -taman da “napunimo baterije”.

Vrtić: