Sovice u Brodu na Kupi

Jedno sunčanog listopadnog dana „Sovice“ iz vrtića Vežica uputile su se u Brod na Kupi u posjet OŠ Frana Krste Frankopana. Uz vodstvo učiteljice Jelene djeca su sa zanimanjem obišla poučnu „Medvjeđu stazu“ te su naučila o vrstama, navikama i osobinama medvjeda diljem svijeta.

Degustacija domaćeg pekmeza iz školske zadruge „Bobovac“ uz „poderane gaće“ bila je slatka poslastica dobrodošlice domaćina. Djeca su imala  mogućnost upoznati se s načinom rada školske zadruge i njihovim proizvodima (pekmez, med, sokovi, ocat, keramički suveniri...). Uz pomoć domara i učiteljice Nikoline okušali su si i u branju jaubka u školskom voćnjaku.

Djeca su uživala u posjetu. „Ovo mi je nabolji dan u životu!“ rekao je Nola.

U povratku za Rijeku zaustalila su se u Delnicama gdje su djeca uživala u šetnji i pikniku u parku a potom i u hranjenju srnica.

 

recept za "PODERANE GAĆE"

sastojci: 1 KG GLATKOG BRAŠNA

2 SUHA KVASCA

1 VELIKA ŽLICA SOLI

½ DCL ULJA

I VODE PO POTREBI

postupak:

ZAMIJESITI TIJESTO.

NEKA ODSTOJI BAREM POLA SATA.

RAZVALJATI NA ½ CM, IZREZATI I PEĆI U DUBOKOM ULJU.

JESTI UZ PEKMEZ.

Vrtić: