Skupina "Rainbows" na STEM pikniku

U subotu, 13. travnja 2024. održan je drugi STEM piknik u Art-kvartu kojeg organizira Centar tehničke kulture Rijeka. U sklopu STEM piknika Dječja kuća i Gradska knjižnica Rijeka bile su obogaćene izložbom dječjih likovnih radova na temu „STEM u svakodnevnici“. Skupina Rainbows za izložbu je izradila dva rada: maketu „Grad u očima predškolske djece“ i kolaž „Space volcano“.

Rad „Space volcano“ osvojio je drugo mjesto u kategoriji za vrtiće. Rad je nastao kao pokušaj otiskivanja djeci omiljenog kemijskog pokusa „Vulkan“. Svako dijete je pomiješalo ocat iz epruveta različitih boja u plitkoj posudi sa sodom bikarbonom i proučavalo kako se boje pjenušavo miješaju, a zatim otisnulo te boje na papir.  Od svih pojedinačnih radova načinjen je kolaž koji svojim uzorcima podsjeća na svemir. Ova nas je aktivnost podsjetila koliko se čarolije krije u svakodnevnim pojavama i životu.

Vrtić: