roditeljski sastanak "Spremnost za školu"

Svake godine održamo tematske roditeljske sastanke za roditelje školskih obveznika na temu "Spremnost za školu".

Sastanak se održava posebno u svakom podcentru, a temu vodi stručna suradnica psihologinja Ivana Sošić Antunović, u suradnji s odgajateljicama.

Roditelji imaju priliku upoznati elemente spremnosti za školu, informirati se o tome kako poticati dječji razvoj (osobito socioemocionalne vještine) te podijeliti svoje nade i brige vezano uz skori polazak njihove djece u sustav školovanja.

Također se imaju priliku i poigrati, kako bi kroz vlastito iskustvo osvijestili koliko je igra važna, kako dijete uči kroz igru te koje vještine i sposobnosti djeca predškolske dobi sve razvijaju dok se igraju prikazanim poticajima.

Roditelji se uvijek odazivaju u velikom broju na ovu temu te rado i otvoreno sudjeluju u raspravi.
Pogledajte kako nam je bilo na roditeljskom sastanku u vrtiću Vežica.

 

Vrtić: