Radionica za odgajatelje u vrtiću Morčić - Glazba kao poticaj za cjelovit razvoj djeteta - prema metodi Marije Montessori

19. veljače 2019. godine u prostoru podcentra Morčić odgajateljice Iva Tucić i Kristina Badurina održale su radionicu pod nazivom Glazba kao poticaj za cjeloviti razvoj djeteta - prema metodi Marije Montessori. Na ovoj su radionici sudionici imali priliku vidjeti kako su odgajateljice pobudile interes za glazbu kod djece svakodnevno prateći njihove interese. Također, prikazane su provedene aktivnosti unutar ovog projekta čiji je temeljni cilj bio integrirati glazbu u svakodnevne aktivnosti djece, čime se je poticao njihov cjelovit razvoj. Planirani su poticaji povezani s Montessori pedagogijom koja se vodi načelom “Pomozi mi da to učinim sam” – kroz individualni pristup potiče se djetetova samostalnost u pripremljenom okruženju. Sudionici su imali priliku pogledati sve poticaje koji su se koristili u radu te o istima izmijeniti mišljenja.

Vrtić: