Projekt - Milikarice - u vrtiću Pčelice

U vrtiću „Pčelice“ se ove pedagoške godine provodio projekt „Mlikarice“. Cilj projekta bio je upoznavanje djece i roditelja s težačkim životom požrtvovnih žena iz Grobnika koje su svaki dan pješice nosile pune ruksake ili košare mlijeka preko brda Rebra u grad Rijeku. Tako su Rijeku snabdijevale sa svježim mlijekom i mliječnim proizvodima te ujedno prehranjivale svoje obitelji.

U suradnji s Općinom Jelenje, djeca i odgajatelji vrtića „Pčelice“ će u subotu, 20. srpnja 2019. godine, sudjelovati u edukativno-zabavnoj jubilarnoj 10. manifestaciji pod nazivom „U spomen Mlikarici“. Tom će prigodom, na izložbi u Kulturnom domu Dražice, biti izložena većina sadržaja koji su korišteni u projektu te slikovnica „Gromiške mlikarice“ napisana na čakavskom dijalektu. Slikovnicu su izradila djeca, a prijevod na čakavski dijalekt grobničkog kraja učinila je majka djeteta iz vrtića Pčelice, Manuela Prodanić.

 

Vrtić: