Početak pedagoške godine u Rainbowsima (Morčić)

Početak godine je uvijek dinamičan, pun izazova i veselja koje sa sobom donose velike promjene. Jedna od njih je definitivno i upis u vrtić. No i djeca koja prelaze iz jasličkog u vrtićki program prolaze proces prilagodbe, a to možemo reći i za „staru“ djecu kojoj nakon ljeta dolazi velik broj novih prijatelja. Svi zajedno stvaramo novi ritam svakodnevnice u vrtiću, upoznajemo se i stvaramo nova grupna pravila i rituale koji nas povezuju i zbližavaju. Rainbowsi su u rujnu istraživali okruženje svoje sobe, dvorišta i terase, upoznavali su svoje odgajateljice i prijatelje u različitim simboličkim igrama, igrama za upoznavanje te se iskušavali ili uvježbavali u razvoju novih vještina, poput rezanja škaricama, nizanju sitnih perli na nit, služenja pipetom, razvoja kulturno-higijenskih navika. U sklopu bitne zadaće vrtića, dodatan je naglasak bio na razvoju osobnog identiteta. U rujnu smo čitali slikovnice: „It's okay book“, „These are my hands“, „Here we are“, ukrašavali otiske naših dlanova, ocrtavali linije slova naših imena, pjevali različite pjesmice na engleskom jeziku s tematikom pozdravljanja, upoznavanja i imenovanja dijelova tijela te crtali svoje autoportrete.

Vrtić: