"Pčelice" u Kazalištu Ivana plemenitog Zajca

U petak 27.5.2022. djeca i odgajateljice iz "Pčelica" bili su u vođenom razgledu našeg kazališta tj. "Galerije Zajc".
Interaktivnom šetnjom upoznali su se s unutrašnjim sadržajima u kontekstu stalnih postava različitih elemenata važnih za stvaranje kazališnih predstava u našem gradu.
Djeca su se upoznala s načinom izrade scenografije, s neobičnim kostimima čije su dijelove mogli isprobati. Aktivno su sudjelovali u biranju rasvjete i njenom intenzitetu na sceni. Ponosno su sjedili u kraljevskim foteljama noseći zlatne krune na glavama.
Prošetali su "Šumom Striborovom", vidjeli mnoštvo plakata za oglašavanje kazališnih predstava.
Djeca su posebno uživala prisustvujući generalnoj probi buduće kazališne predstave, a glumci su ih diskretno pozdravili.
Na ovaj način djeca su se upoznala s kulturnim identitetom našeg grada i obogatila svoja iskustva o njemu.
Bio je ovo zadnji obilazak vrtića "Pčelice" gradom Rijekom. Tijekom pedagoške godine posjetili smo još: Guverneru palaču, Kapucinsku crkvu, Dječju kuću- Art kino, Muzej grada Rijeke, Riječki advent, šetali ulicama središnjeg dijela grada upoznajući se s crkvama, spomenicima kulture, fontanama i drugim građevinama. Djeca su tako imala priliku sudjelovati u važnim manifestacijama grada Rijeke gradeći svoj osobni, kulturni i zavičajni identitet.
Vrtić: