Nagrađen rad na likovnom natječaju na temu „IZUMIR- MOJ IZUM ZA MIR“

Povodom Međunarodnog dana znanosti za mir i razvoj (10.11.) kojeg je proglasio UNESCO s ciljem jačanja svijesti javnosti o ulozi znanosti u promociji mira i održivog razvoja, Park znanosti je organizirao likovni natječaj na temu „Izumir – moj izum za mir“.

Od prijavljenih 956 radova djece predškolske i školske dobi u kategoriji vrtićkih izumitelja, nagrađen je likovni rad šestogodišnje Nine Tucić koja pohađa vrtić Morčić.

Nina je izumila i nacrtala "Ljubavan jastuk" te ga ovako interpretirala:

„To je magični jastuk koji ima slušalice. "Zločesta osoba" dok spava putem slušalica čuje pozitivne poruke. Jastuk vibrira, ispušta mirise i daje toplinu/hladnoću kako bi se osoba koja spava mijenjala u snu. Kada se "zločesti" probudi, on zbog noćnog tretmana biva dobar, ljubavan i pažljiv prema drugima.“

Čestitamo našoj Nini!

Vrtić: