Margareta Peršić u gostima

Jeste li znali da se 20. 03. obilježava Svjetski dan pripovijedanja? Tim povodom je naš vrtić u srijedu, 15.03, posjetila spisateljica, ilustratorica, pripovjedačica…. Jednom rječju –umjetnica, Margareta Peršić. Došla je k nama jer je čula da smo puno naučili o obitelji Frankopana i da često čitamo priče o njima. Ona nam je najprije (uz pomoć novopečenih “glumaca”) pripovijedala priču “Svojeglavi štapić” koju je ona ilustrirala, a napisao pisac Velid Đekić, ali smo i mi cijelo vrijeme nešto govorili, nešto pogađali, nešto ponavljali i bili aktivni pa nam je inače dugačka priča nekako kratko trajala. Naučili smo čarobne riječi i koje su želje najljepše kada se ispune. Izradili smo od vunice i drvenih štapića vlastiti i jedinstveni čarobni štapić koji će našoj mašti pomoći da raste i stvara. Dugo ćemo pamtiti susret s Margaretom jer nam je s njom bilo prekrasno!

Vrtić: