Mala knjižnica - ogranak Morčić

U sklopu ostvarivanja ovogodišnje bitne zadaće - Pričanjem priča zaviriti u svijet djeteta - kontinuiranim praćenjem interesa djece, odgajateljice su zajedničkim radom oformile centar biblioteke u prostoru hodnika vrtićkih skupina. U početku se biblioteka koristila kao prostor za čitanje u vrijeme čekanja za odlazak na vanjski prostor, prije popodnevnog odmora. No, s vremenom je interes i potreba djece za češćim boravkom u tom prostoru rasla. U proces stvaranja biblioteke uključila su se i djeca na način da su sudjelovala u bojanju kutija, kaširanju, sortiranju knjiga prema oznakama na policama. Također, ostvarena je i suradnja s roditeljima na način da su mogli pridonijeti obogaćivanju tako što su donosili slikovnice, enciklopedije, knjige. Uočena je promjena u odnosu djece prema slikovnici – pažljivo listanje, odlaganje na police prema oznaci te da u većoj mjeri pokazuju interes za zajedničko čitanje i prepričavanje (djeca čitaju djeci, djeca pričaju priče) u prostoru biblioteke, ali i sobe dnevnog boravka.

Vrtić: