“Kikići” u obilasku Grobinšćine

Prvi dan povratka iz samoizolacije dio vežičkih vrtićaraca proveo je na poludnevnom izletu u zaleđu Rijeke. Nakon niti pola sata vožnje s Vežice stižemo u selo Brnelići te se uz pjev ptica i miris lišća pješice uspinjemo do OPG Domaća jaja "vesele koke i prepelice" s čijim smo vlasnicima prethodno dogovorili susret. Tu saznajemo kako i gdje koke žive, čime se hrane, gdje nesu jaja, gdje spavaju, tko im u tome pomaže, a tko su im prirodni neprijatelji… a možda i najveći “obožavatelji” ;). Nakon koka, krenuli smo pješice natrag, preko mostića na Rječini, prema Martinovu Selu. Dobro smo protegnuli noge, zagrijali tijela i usput vidjeli: livade, polje kelja i radića, kobilu s ždrijebetom i sve boje jeseni u krošnjama šume uz Rječinu. U Gašparovu mlinu, u Martinovu selu, dočekala nas je mlinarica. Pokazala nam je kako se pokreću veliki kotači mlina koji pšenicu i kukuruz melju u fino brašno. Na kraju nam je teta Jasminka iz Turističke zajednice Općine Jelenje pokazala zavičajni muzej s mnoštvom predmeta iz svakodnevne uporabe naših prabaka i pradjedova. Nije ni slutila koliko će joj pitanja o tome postaviti nekoliko mudrih glavica iz vrtića Vežica. Puni dojmova, vratili smo se u naš vrtić, taman gladni na ručak i zasluženi odmor.

Vrtić: