Kako je skupina za rano učenje engleskog jezika Rainbows obilježila Halloween

Kao skupina za rano učenje engleskog jezika istražujemo običaje engleskog govornog područja, a jedan od djeci najzanimljivijih je svakako Halloween. Dani uoči Noći vještica bili su obilježeni kostimiranjem, „strašnim“ pričama i šaljivim pjesmama, izradi napitaka i pretvaranjem u vještice, šišmiše i bundeve. Zašto velikom broju djece ovaj dan pobuđuje toliki interes? Osim iskorištavanja svake moguće prilike za prerušavanjem kao urođene potrebe za igrom i dramatizacijom, puno djece voli teme povezane s Noći vještica jer se njihovim bavljenjem istražuje emocija straha u sigurnoj zoni igre, priča, pjesmica, diskusije i razmjene iskustva s vršnjacima. Rainbowsi su se osim toga u tjednu uoči Halloweena bavili raznim hokus-pokusima, izradom čarobnih napitaka i otkrivanjem čarolija našeg prirodnog svijeta! Istraživali smo zvuk, svijetlost i svojstva materijala, pisali tajna pisma i zabavljali se. Na Noć vještica smo zajedno sa skupinom Bubbles održali kostimirani ples, pokretnu igru „Pass the witch's broomstick“ i pogledali voljeni animirani film „Room on the broom“.

Vrtić: