Izlet vlakom u Golubinjak - Vežica

"Krenuli smo     od stanice  sušak  pećine  

vlakom  do mjesta  lokve, sjedili smo u vlaku i gledali televiziju. Prošli smo kroz Dragu i kroz Škrljevo i Plase. Vidjeli smo puno stanica i puno smo se vozili. Vidjeli smo krčki most. Šetali  smo  se  kroz šumu vidjeli smo kraljicu šume  šetali smo  krug  u  šumi. Našli smo prvo brlog od medvjeda (bio je nacrtan znak), onda Golubinju špilju i prošli smo kroz nju. Našli smo i gljive. Onda smo došli u Ledenu špilju. U njoj je bilo taman hladno. onda  smo  išli  smo  u  parkič  golubinjak.igrali  smo    se  lovice, utrkivali se, penjali po kućici, jeli banane i sve i svašta. Na putu do stanice vidjeli smo ogromne maslačke i selo patuljaka sa kućicama. Vlak za natrag je bio drukčiji, nije imao televiziju, prolazili smo kroz puno tunela i malo smo zaspali. Kad smo se probudili, igrali smo neku igru s Kikom, onda smo dobivali ruksake i brzo silazili s vlaka i bili smo gladni."

 

Tekst pisali: Franco, Domagoj i teta Renata

Diktirali: Karlo, Maro, Marko, Ivano

 

Vrtić: