“Filmaktiv” u vrtiću Vežica

Svatko od nas je različit, jedinstven na svoj način. Razlike u odgoju i obrazovanju, kao i razlike u informacijama kojima smo izloženi tijekom života, stvaraju naša uvjerenja, stavove ili stereotipe. Prihvaćanje razlika znači razumjeti u čemu smo slični, u čemu smo različiti i odnositi se prema svima s poštovanjem i razumijevanjem bez obzira na razlike. Razvijanje senzibiliteta, empatije i tolerancije, podizanje svijesti o međusobnoj različitosti i prihvaćanju individualnih osobina od najranije dobi jedan je od ciljeva u dječjem vrtiću.
Neprofitna organizacija “Filmaktiv” je posjetila PPO Vežicu, u sklopu projekta „Film svima“ kojeg provode od 2016. godine u partnerstvu s Udrugom gluhih i nagluhih Primorsko Goranske županije, s ciljem prilagodbe sadržaja audiovizualne kulture osobama s oštećenjem sluha te promicanja inkluzivnih kulturnih praksi. “Nespavači”, školski obveznici, su pogledali kratkometražni animirani film „Tonka će sutra“ sa prijevodom na hrvatski znakovni jezik, nakon kojeg je uslijedila radionica znakovnog jezika, što je posebno bilo zanimljivo djeci. “Školarci” su naučili na znakovnom jeziku svoje ime a svoje iskustvo su prenijeli i drugoj, mlađoj djeci u narednim danima.
Veliko hvala ekipi Filmaktiva na posjeti, voditeljima radionice Maji i Edu. Jedva čekamo sljedeći posjet.
Vrtić: