Dan očeva u Rainbowsima (Morčić)

Uoči Dana očeva, 18. ožujka, tate i djeca skupine Rainbows okupili su se u poslijepodnevnim satima u vrtiću kako bi prenijeli jedni drugima vrijedna znanja iz područja STEM-a. Oko tog nauma okupilo se točnije dvanaest očeva i dvoje starijih braće-bivših polaznika skupine te dvanaest Rainbowsa željnih novih znanja. Svaki par tate i djeteta imao je za zadatak osmisliti, prikupiti materijale te pred ostalima izvesti po jedan pokus. Na taj način je svako dijete imalo prilike umrljati ruke i ponosno sa svojim tatom ispričati što se zbiva u reakciji odabranog eksperimenta. Istovremeno su svi prisutni imali i priliku obogatiti svoja znanja i teorije o prirodnom svijetu promatrajući pokuse svojih prijatelja u opuštenoj i zaigranoj atmosferi.
Jednog dana kada u školi budu čuli za komplicirane nazive pojava i kemijskih reakcija Rainbowsi će moći reći: „Ej, pa to je ono što sam sa svojim tatom izvodio/la u vrtiću!“ – i neće više djelovati tako daleko i apstraktno. Interes prema prirodoznanstvenim područjima ne počinje tek u školskoj dobi, nego upravo u igri, čuđenju i zaprljanim rukama vrtićkog „laboratorija“. Hvala našim dragim tatama što ste djeci to omogućili i bili važan dio stvaranja pozitivnog odnosa prema područjima STEM-a.

Vrtić: