STEM radionice u vrtiću Galeb

U suradnji s Centrom tehničke kulture u Rijeci,  u periodu od 6.3 -10.3.2023. u prostoru naše dvorane odvijale su se STEM radionice za djecu predškolske dobi. Kroz zanimljivu Cubetto radionicu učili smo kako funkcioniraju roboti te smo bez upotrebe računala na zabavan i zanimljiv način programirali robota Cubetta. Edukatori udruge ponudili su također i lego vlak kojemu su djeca programirala put kojim se kreće, te smo se i prvi put susreli s električnim plastelinom. Zanimljive, edukativne i zabavne radionice koje su se odvijale cijeli tjedan izmamile su oduševljenje na dječjim licima i potaknula kod svih maštu, znatiželju i kreativnost pri stvaranju.

Veliko hvala edukatorima iz Centra za tehničku kulturu koji su se družili s nama i naučili nas puno toga. Veselimo se ponovnom druženju.

Vrtić: