sportaši Galeba na izletu u Kastavskoj šumi

Kastavska šetnica Mačkov Vrh - Breza te posjet Šparožnoj jami

U ponedjeljak 18.10.2021. djeca iz programa „igrom do sporta“ zaputila su se na izlet u Kastavsku šumu. Djeca su tokom šetnje šumom imala priliku vidjeti „dolazak jeseni“ (kako jesen izgleda, što se događa sa stablima u jesen, koje je boje lišće, kako izgleda šuma u jesen…), također djeca su imala priliku uočavati razne markacije po šumi koje su nam pokazivale put do Šporežne jame. U Šporežnoj jami djeca su mogla vidjeti kako izgleda špilja iznutra, naišla su na razne ostatke kostiju; kako priča kaže od medvjeda koji su živjeli unutra, te šišmiše. Na povratku kući izlet smo upotpunili jedinstvenom pričom o Ivici i Marici koja nam je bila i poticaj za odlazak u šumu. S obzirom na veliku dječju zainteresiranost, djeca su imala zadatak pronaći u šumi tragove koje su nekada davno ostavili Ivica i Marica, tragove koji će voditi do kućice od „vještice“. Kada su je pronašli, uzbudljivo i s pomalo straha približili su se kućici i ugledali pismo i poklone koje je „vještica“ pripremila za njih.

Vrtić: