Prvi nacionalni Tjedan zdravlja u vrtiću obilježen u PPO Galeb

"U dječjem vrtiću Galeb naglasak je svakodnevno na usvajanju zdravih navika kod djece rane i predškolske dobi. Djeci kroz razne aktivnosti i osobne primjere ističu važnost pravilne prehrane, tjelesnog vježbanja i kretanja, očuvanja prirode, vode, biljnog i životinjskog svijeta, te koliko je važan odmor i san za naš organizam. U sklopu tjedna zdravlja djecu su još jednom podsjetili i stavili naglasak koliko su ovi segmenti važni te kako ih možemo usvajati već od rane dobi. U utorak su se aktivnosti provodile na vanjskom prostoru, hodniku i u sportskoj dvorani. Naglasak je bio na važnosti svakodnevnog tjelesnog vježbanja i utjecaju na naše zdravlje. U Super zdravu Srijedu podsjetili su se koliko je važna pravilna prehrana te kakav utjecaj ima na naš organizam. Djeca su kroz razne imitativne igre pripremala nutritivno bogat doručak, izrađivala piramidu pravilne prehrane, prepoznavala i imenovala razne prehrambene namirnice. U četvrtak su djeca istraživala svojstva vode, njezina agregatna stanja; razne okuse vode od kivija, jabuke, limuna, naranče; istraživali su kako izgleda zagađena i prljava voda; te stavljali naglasak na važnost održavanja higijene. Nakon cijelog tjedna i svih provedenih aktivnosti, u petak su se podsjetili koliko je važan svakodnevni odmor." (iz brošure izdane povodom obilježavanja prvog nacionalnog Tjedna zdravlja u vrtiću)

Brošura za Tjedan zdravlja

Diplome za sudjelovanje u Tjednu zdravlja

Vrtić: