Loptice ususret adventu

Prva adventska svijeća

U iščekivanju mjeseca prosinca ili mjeseca došašča djeca iz sportske skupine „Loptice“ u suradnji s odgojiteljicama i roditeljima provode različite aktivnosti čiji su ciljevi i zadaci; usmjerenost prema tradiciji i obitelji, zadovoljavanje razvojnih potreba djeteta i aktualni interes vezan za tradicionalni katolički blagdan i narodne običaje. U naše vrijeme sve prisutniji je tzv. adventski vijenac. Na njemu su četiri svijeće koje predstavljaju četiri nedjelje došašća. Svaki ponedjeljak djeca i odgojiteljice paliti će jednu svijeću i time stvarati situacije zajedničkog druženja i zajedničke igre koji intenziviraju osjećaje ljubavi i pripadnosti te pridonose razvoju osjećaja povjerenja i sigurnosti u prijatelje, odgojitelje i roditelje. 

Vrtić: