Kreativna Zima u sportskoj skupini „Loptice“ (Galeb)

Kreativna Zima u sportskoj skupini „Loptice“

 

Zima nam je došla

zabijelila je sve.

Ulicama prošla

kuca na prozore.

Napadao je snijeg

na krovove i jele.

Pokrile su brijeg

pahuljice bijele.

 

Nakon povratka s božićnih i novogodišnjih praznika, vratili smo se rutini vrtića. Djeca su prepričavala događaje s praznika, te potaknuti dolaskom još hladnijeg vremena i odlascima djece na sanjkališta u gorske krajeve, odlučili smo stvoriti pravi zimski ugođaj u našoj skupini. Izrađivali smo snjegoviće s raznim likovnim tehnikama; proučavali smo stanje vode (tekuće, kruto); šetali smo bližom okolicom te proučavali stabla zimi; razgovarali smo koja nam je odjeća i obuća potreba za zimu; izrađivali smo razne plakate („ Ja i moj prijatelj na snijegu“; slikopriče…); razgovarali smo o zimskim sportovima, te zajedno izrađivali skijalište i klizalište od raznih materijala. Sve aktivnosti iz sobe dnevnog boravka integrirali smo i u dvoranu putem raznih elementarnih igara, štafetnih i takmičarskih igara i zimskih poligona. U tijeku je i realizacija odlaska s djecom na Platak gdje ćemo sve ove realizirane aktivnosti doživjeti uživo na snijegu.

Vrtić: