Galeb - Izlet na posjed Contessa

U sklopu završnog izleta vrtićke grupe DV Galeba posjetile su posjed Contessa kod Karlovca. Na posjedu Contessa dočekali su nas grofovi i grofice koji su za nas priredili niz zabavnih aktivnosti kao što su kostimiranje u princeze i vitezove u sobi za bal, upoznavanje s dvorskim bontonom, razgledavanje 300 g. stare kurije, pričanje zanimljivih legenda i priča, ručak na dvoru, druženje s konjima i igre na dvorištu. Svaka prostorija u dvorcu poziva na istraživanje, promišljanje i uspoređivanje današnjeg načina života i tradicija koje su se nekada davno u razdoblju Baroka i Renesanse događale.

Djeca su imala priliku čuti mnogo priča iz povijesti, te su se i sami našli u istim ulogama. Uživali su u traženju kostima; haljine, viteške pelerine i grofovske košulje. Naučili su otmjeno ponašanje, naklon i ples grofova. A kako nam je bilo pogledajte na fotografijama.

Vrtić: