Dani kruha u vrtiću Galeb

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježavamo usko vezano za Svjetski dan hrane, koji se od 1979. godine obilježava 16. listopada, a u svrhu jačanja svijesti javnosti o problemu nedostatka hrane u svijetu. U našem smo vrtiću Dane kruha i zahvalnosti za plodove Zemlje obilježili različitim aktivnostima, a cilj nam je bio upoznati djecu s procesom nastanka kruha, s plodovima zemlje i ukazati na važnost zdrave prehrane i približiti djeci kulturu blagovanja. U suradnji s roditeljima prikupili smo razne plodove (jabuke, kruške, dunje, kukuruz, bundeve, orahe, kestene) koje su djeca istraživala svim osjetilima (mirisala, kušala, istraživala opipom).

Veliko hvala mami Sanji koja je organizirala skupini „Loptice“ odlazak u pekaru Krimeja; te nam pokazala prostor pekare, kako i na koji način nastaje kruh i ostali proizvodi u pekari, također veliko hvala roditeljima koji su gostovali u skupini „Ribice“ (tata Viktor i tata Topalović- donacija kruha) i skupini „Leptirići“ (tata Igor) te zajedno s nama obilježili dane kruha.

Vaše odgojiteljice

Vrtić: